VVC Heren winnen met 4-0 van Sittardia

[Door Ton van Roosmalen]

Ondanks, gezien het aantal wedstrijden, was het pas de 1e confrontatie tussen deze 2 teams. Het was een strijd tussen de nummer 2 en 4 van de competitie. De heren Jasper, Gian, Dirk, Tom,Thijs , Dirk en Libero Martijn begonnen ijzersterk aan de 1e set. Al heel snel moest Sittardia bij 6-1 een time out nemen, omdat men geen aanval kon opbouwen. Pas bij 9-1 voor VVC wist men een 2e punt te maken. De partijen waren nu in evenwicht. Om en om scorend ging men verder, waarbij de kanttekening gemaakt moet worden, dat Sittardia langzaam terug kwam in de wedstrijd. Op een gegeven moment was het 14-10. VVC keek even naar elkaar en bij 16-10 vluchtte Sittardia in een 2e time out. Deze had weinig effect. Het 20e punt van VVC was, met hulp van het net, zelfs een ace. Na de stand van 20-14, won men de set met 25-15.  

Willem kwam in de plaats van Tom. Het ging weer verder waar men gebleven was in de 1e set. Men nam weer snel een voorsprong van 4 punten Bij 12-6 en 15-7 voor VVC nam Sittardia een time out. Het effect na de 2e was dat men 1 puntje dichterbij kwam. Maar vanaf 19-12 was het bekeken voor Sittardia. Na een 21-12 stand werd de 2e set met een killing blok van Thijs winnend afgesloten met weer 25-15.

De euforie van de 2 makkelijke setwinsten had zijn effect op het begin van de 3e set. VVC kwam voor het eerst achter met 4-5. Dit werd omgezet in een 7-6 voorsprong, maar overtuigend was het nog niet. De partijen gingen gelijk op tot 14-14. Toen kwam Thijs aan de serve. Men liep uit na 17-14. Ondanks een time out slaagde Sittardia er niet in om een punt te maken. Zij konden geen goede aanval op zetten en lukte dit wel een keer dan stond de verdediging van VVC paraat. Op een gegeven moment was het zelfs 23-14. De set werd door VVC winnend afgesloten met 25-17.

In de 4e set liep VVC snel uit naar een 8-3 voorsprong.  De teams gingen hierna gelijk op tot 15-10. VVC scoorde hierna weer wat vaker en liep uit naar 22-14. De klad kwam erin en Sittardia rook een kansje. Via 22-14 werd het 24 -19 voor VVC, maar het 25e punt werd pas gemaakt na 24-21. Men won deze wedstrijd overtuigend met 4-0.

Klik HIER voor de foto’s