VVC Heren winnen met 4-0 van 2e team Flamingo’s ‘56

[Door Ton van Roosmalen]

VVC begon met een achttal personen aan de wedstrijd .1 spelverdeler Dave, 1 libero Martijn, 2 mid-aanvallers Marco en Jasper en 4 buitenaanvallers Dirk, Willem, Gijs en Aron. Het begin liep erg stroef bij VVC . Een aantal serve-fouten en niet afgeronde aanvallen zorgden in het begin voor een achterstand van 3 punten. Deze achterstand (9-12) werd door de servicedruk van Gijs goed gemaakt met o.a. 2 rechtstreekse punten kwam men op 13-12 voor. Ondanks een time out van Flamingo’s liep VVC verder uit naar 15-12. De 2 teams scoorden hierna om en om tot 17-14. Hierna was het over met Flamingo’s. VVC wist door de servicedruk van Marco uit te lopen naar 24-17. De set werd met 25-15 gewonnen.

Gesteund door de wetenschap dat de serve van Gijs goed was, was de opstelling zodanig, dat hij meteen aan serve kwam in de 2e set bij een 0-1 stand.  Deze achterstand werd in een keer omgezet in een 14-1 voorsprong. De tegenstander had niet veel puf meer in deze set. Ze scoorden nog maar een paar punten. VVC kwam voor met 21-6 en wist de set winnend af te sluiten met 25-9.

In de 3e set gingen de twee teams gelijk op. Bij een 2-3 stand kwam Marco aan serve en wist dit samen met het team in een 9-3 voorsprong om te zetten. Flamingo’s nam bij deze stand een time out. Hierna liep VVC nog wel uit tot 15-6, maar Flamingo’s had direct een antwoord en kwam terug tot 16-9. Hierna gingen de teams gelijk op. Na 22-14 stand won VVC de 3e set verdiend met 25-17.

In de 4e set gingen de teams tot 6-6 gelijk met elkaar op. VVC wist toen een gaatje te slaan en bij 14-11 nam Flamingo’s een time out. Dit deden ze ook bij 20-18 voor VVC. Het effect was, dat ze bij 21-21 gelijk stonden en mochten hopen op winst in de 4e set. Gelukkig voor VVC lukte dit niet. Door een goede blokkering bij VVC en goed aanvalsspel wist men elke rally hierna winnend af te sluiten. VVC won de set met 25-21 en de wedstrijd met 4-0.

Klik HIER voor de foto’s.