VVC Heren winnen met 3-1 van Achilles

(Door Ton van Roosmalen)

Op zaterdag 5 november mocht VVC weer aantreden voor een competitiewedstrijd. VVC begon de wedstrijd tegen Achilles uit Beugen met de volgende mensen in de basis. Gian,  Gijs, Marco, Aron, Dirk, Bram en Martijn als libero. Het begin was niet geweldig van VVC . Men kwam snel met 1-4 achter. Pas bij 7-6 kwam men voor het eerst op een voorsprong. De teams gingen hierna om en scorend naar een stand van 11-10. Toen wist VVC een gaatje te slaan en kwam met 16-12 voor. De tegenstander was toen helemaal de weg kwijt en VVC liep snel uit naar 20-13 en bij 24-15 kwam het 1e setpoint. Dit wist men pas te verzilveren bij de stand 25-18.

In de 2e set ging VVC er meteen met een 3-0 voorsprong van door. Helaas was men hierdoor minder geconcentreerd en kwam VVC snel met 5-6 achter. De teams waren in deze fase helemaal aan elkaar gewaagd, want niemand kon een voorsprong nemen. Dit lukte Achilles bij 12-15, maar VVC zette dit meteen recht in een 16-15 voorsprong. Ondanks een time out slaagde Achilles er niet  in om een ommezwaai te creëren . VVC kwam voor met 23-19 en leek op een 2e setwinst af te stevenen. Helaas zakte VVC toen in en wist niet meer te scoren. Achilles kwam met 23-24 voor. VVC kreeg nog een kansje bij 27-26. Maar na een time out van Achilles wist deze het setpoint om te zetten in een voordelige score voor hun27-28. Uiteindelijk wonnen zij de set met 29-31.

Achilles was in de zevende hemel en dacht dat ze er waren. Ze kregen meteen in de 3e set een 4-1 achterstand. VVC was weer bij de les. Door een goede service beurt van Dirk liep VVC uit van 7-4 naar 12-4. Het verzet van Achilles was in deze set gebroken en VVC liep snel uit naar 19-7. VVC wist dit echter niet door te zetten en Achilles kwam terug tot 21-13. Bij 24-14 nam Achilles nog een time out , maar VVC won de set met 25-15.

De kracht van de winst in de 3e set was meteen verdwenen in het begin van de 4e set. VVC kwam meteen met 1-5 achter. Na de time out van VVC was alles weer rechtgezet. Iedereen wist weer wat hij moest doen en VVC kwam neteen terug tot 5-5. Hierna scoorden de teams om en om en was VVC bij 13-12 voor het eerst op voorsprong. Dit bouwde men uit tot een 2-punten voorsprong vanaf 18-16. Bij 22-19 nam Achilles nog een time out, maar gelukkig voor VVC had deze geen effect. Men won de 4e set met 25-22 en de wedstrijd met 3-1.   

Ger Posthuma sprak met Aron Collard