VVC Heren 1 wint ook 2e thuiswedstrijd

(Door Ton van Roosmalen)

Gian, Marco, Jasper, Dirk, Aron, Tom, Ton en Martijn begonnen vandaag aan de wedstrijd tegen het 3e team van VC Volt/Flip Schoonmaak. VVC begon heel wisselvallig aan de wedstrijd een 2-4 achterstand werd snel omgezet in een 6-4 voorsprong. Bij 9-9 waren de partijen weer in evenwicht. Dit bleef zo tot 13-13, waarna VC Volt door een paar goede blokkeringen een gaatje wist te slaan van 3 punten. Bij 15-19 nam VVC een time out . Men was echter in deze fase niet instaat om het blok van de tegenstander te ontwijken, waardoor deze de set met 18-25 winnen kon afsluiten .

De 2e set begon VVC met een andere spelverdeler. Men moest even aan elkaar wennen, maar bij 0-3 wist men elkaar te vinden en werd deze achterstand omgezet in een 4-3 voorsprong. VVC liep hierna verder uit naar een 10-5 voorsprong. Dit was echter niet voldoende. VC Volt herpakte zich en kwam langzaam terug om bij 16-16 weer aan te sluiten. VVC herpakte zich en kwam met 20-17 voor, maar moest nog even zweten, omdat Volt terug kwam tot 22-21. Gelukkig wist VVC de set te winnen met 25-22.

De 3e set  was een kopie van de 2e set. VVC kwam achter. Bij 7-7 kwam men langszij, waarna de teams gelijk opgingen tot 14-14. Hierna wist VVC een gaatje te slaan en kwam men met 20-16 voor te staan. Volt herpakte zich en kwam langzaam terug. Na een 23-21 stand kwam Volt zelfs bij 23-24 op setpoint. Een lange rally werd door VVC winnend afgesloten, zodat er 24-24 op het scorebord stond. Dirk had toen zijn moment en wist door een scorend blok en een goede aanval de set winnend af te sluiten met 26-24.

Dit had zijn effect in het begin van de 4e set. VVC liep snel uit naar 4-0. Na een time out van Volt wist dit team zich te herpakken en bij 11-10 was er aansluiting  en bij 11-13 moest VVC nu een time out nemen. De teams gingen hierna gelijk op tot 19-19. VVC wist 2 keer achtereen te scoren en kwam op 21-19 en even later op 23-20. Hierna was de concentratie even zoek en Volt wist alle rally’s winnend af te sluiten en won deze set met 23-25.

De 5e set begon goed voor VVC . Men wist snel een gaatje te slaan van 2 punten. Na tussenstanden van 4-2/6-4/ werd er bij 8-6 van speelhelft gewisseld. Deze voorsprong werd gelukkig vast gehouden. Het team bleef goed functioneren. Na een 11-9 stand wist men door 2 goede blokkade’s verder uit te lopen tot 13-9. Een scorende bal van Tom zorgde voor 14-9. Het 3e matchpoint  14-11 wist VVC  te verzilveren en won men de wedstrijd met 3-2.

Na 3 wedstrijden staat men samen met Polaris op de 1e plaats van de ranglijst.

Klik HIER voor de foto’s.

Ger Posthuma interviewde Dirk en Marco